Multiband sidechain kompresszió

Mi is az a multiband kompresszió?

A Multiband kompresszió több frekvencia spektrumra bontja a meglévő frekvencia tartományt így minden egyes tartomány egyedileg kompresszálható. Ez gyakorlatban úgy valósul meg, hogy például a mély tartománynak lehet hosszabb attack fázisa így a lábdob (bassdrum,kick) nagyobbat üt, míg a rövidebb attack time a többi tartományon rövidebb így például a gitárok sokkal stabilabban helyezkednek el a mixben. Használva a multiband kompresszió lehetőségeit sokkal jobban lehet kompresszálni egy adott zenét vagy szignált mert a különböző zenei elemekre különböző kompresszálást tudunk használni. Felvételnél különösen igaz, hogy jobb minőségű hanganyagot tudunk általa felvenni.

A legtöbb multiband kompresszor 3-4 különböző tartománnyal rendelkezik. Mivel az frekvencia átfedések az úgy nevezett crossover frekvenciák állíthatóak ezért nagyon nem mindegy hogy állítjuk be ezeket. A végső hangzás kialakításához feltétlen ki kell tapasztalnunk, hogy az egyes frekvencia tartományok hogyan viselkednek. Lehetőségünk van kisolozni az egyes tartományokat, így könnyebben kiválaszthatjuk a problémás frekvenciákat és pontosabb kompressziót tudunk létrehozni. Érdemes játszogatni az attack és release paraméterekkel így elérve a kívánt hatást.

Tetszett a poszt érdekel a lekeverés? Akkor jelentkezz iskolánkba!

 

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj extra kedvezényket kurzusainkból!

 

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük