Reméljük, hogy senkinek sem kell bemutatni a híres Melodyne szoftvert! Ha mégsem tudnád, hogy mi ez, röviden: az énekhangok manipulására használják. Egy egyszerű szerkesztőt képzeljetek el, amiben a DAW-programokhoz hasonlóan egy piano rollban tudjátok az egyes szavak, szótagok hangmagasságát állítani a felvétel után. Ez rengeteg lehetőséget ad a producereknek, hogy feljavítsák énekesük hangját. Aki manapság valamit is ad magára és külső éneket vesz fel, az szinte biztos, hogy ezzel a szoftverrel javítja is az esetleges hibákat.
A NAMM show keretében rengeteg új funkciót raktak bele a szoftverbe. Nézzük is, hogy mik ezek!
A hangszerkesztő (Sound Editor)
Amíg az előző szoftverben az akkordok egyes hangjait külön-külön állíthattuk, addig az új szoftverben képesek vagyunk teljes akkordokat állítani, valamint a tempón is korrigálni tudunk. A legfontosabb újítás, hogy ezentúl a frekvenciákat külön tudjuk állítani a szoftveren belül, de nem olyan formában, mint egy EQ esetében, hanem a harmónikus komponenseket külön-külön tudjuk meghatározni. Érthetőbben: a különböző hangszerek hangmagasságát most egyenként is képesek leszünk befolyásolni/elhangolni.
A másik nagy újítása a Sound Design képességeket érinti
A hangmagasságokon túl mostantól lehetőségünk nyílik a hangok envelopjainak (burkoló görbe) átállítására is. Sőt, a Melodyne képes felismerni a szintetizálás típusát és ki tudja egészíteni az adott hangot, valamint intelligens filterjei segítségével képes külön-külön kiszűrni a páros és páratlan felharmonikusokat.
Multitrack szerkesztés
Ezen funkció segítségével akár több tracket is tudunk egy nézeten belül is szerkeszteni, megkönnyítve a harmonikus zenekorrigálást.
Tempó felismerés és szerkesztés
Az utolsó lényeges új funkció, hogy a Melodyne képes felismerni a különböző tempóváltozásokat, amit később többfajta tempógörbe segítségével tudunk korrigálni.
Egy szó mint száz, a Melodyne ugyan ritkán újul meg, de ha megteszi, hihetetlen változásokat hoz a zenei világba. Reméljük most sem lesz másképp!
Inbetween