Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Spire szintetizátor: hogyan csináljunk Acid hangokat?

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-4qz2km’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

Bemutatjuk a Spire szintetizátort

A Spire volt az első szoftver szintetizátor, amit a Reveal Sound kifejlesztett. A szintetizátor alapismérvei a multifunkcionális oszcillátorok és filterek, valamint rengeteg szekvenszer és modulációs lehetőség. Ezt mind egy grafikus felhasználói felületbe tömörítve. A Spire kombinálja az Analog és szoftver szintetizátorok előnyeit. Az oszcillátorok az úgy nevezett wavetable eljárást alkalmazzák a hangok létrehozásához. Önmagában és DAW szoftverekkel együtt is futatható. Szinte minden elektronikus zenei tánczenében használták már.

Spire működésének alapja

A Spire az úgy nevezett subtractive tipusú szintézist használja, habár jóval szerteágazóbban aknázza ki ezt a tulajdonságot, mint a többi szintetizátor. Ezen felül még 7 másik szintézist is használ, amelyek : Classic, Noise, FM, HardFM, sawPWM, AMSync és Vowel. Az oszcillátorokat 4 különböző enevelop-ba (burkológörbe) köti át amit még meg lehet modulálni 4 Low frequency Oscillatorral, step szekvenszerrel, és természetesen a routing matrix sem hiányozhat, ami szinte már alap a mai szoftver szintetizátoroknál. Az effektszekciója is egészen nagy fegyvertényt képvisel. A szintetizátor arzenáljában megtalálható minden, ami szem-szájnak ingere pl.: delay, phaser, chorus, reverb és waveshaping. 

Spire gyári presetek

Rengeteg hangminta készült hozzá az évek során, amik remekül kiegészítik, az alapból amúgy sem gyenge preset bankot.

Nem kevesebb mint 900 gyári preset tartozik hozzá, többek között komplex arpeggiok és basszus szekvenciák. Különleges leadek és padok, pluck hangok, dob szettek, és Fx hangok egyaránt. Ugyanilyen jó minőségű hangjai vannak a szintetizátornak, viszont nagyon sok processzort fogyaszt, így nagyon sok egységet nem tudunk berakni a zenénkbe.

Ebben a videóban a manapság újra divatos acid hangok létrehozását fogjuk kielemezni Spire szintetizátor segítségével! Az oszcillátorok beállításait, a különböző filtereket, és modulációs technikákat megtanulhatjátok ebből a videóból.


[/av_textblock]

[av_promobox button=’yes’ label=’Jelentkezek’ link=’manually,https://sonicschool.hu/’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ label_display=” icon_select=’yes’ icon=’ue801′ font=’entypo-fontello’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ av_uid=’av-254q7a’ admin_preview_bg=”]
Tetszett a poszt érdekel hogyan lehet többet kihozni a Spire szintetizátorból? Akkor jelentkezz iskolánkba!
[/av_promobox]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-b6bt2′]

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj egyedi kedvezményeket kurzusainkból!


[/av_textblock]

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kapj extra kedvezményeinkből!

Megosztás:

További bejegyzések