Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hangminta pack rendszerezés és készítés

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-3x5h2f’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
Gondolkoztál már azon, hogy a zeneírás mellett hangminta pakkot is összeraknál? Ha igen, akkor tekints bele legújabb videónkba, amiben a hatékony hangminta pakkok felépítést mutatjuk be!

Mi az hangminta (audio sample)?

A digitális audio és digitális videó fájlokat különböző úgynevezett hangminta fájlok (sample) alapján készítik. A sample minőségét a sampling rate határozza meg, vagy a bit rate amin a hangmintát vételezik. A konvertált adatot hangmintának (sample) nevezik. Bizonyos esetekben a „sample” a daw programokban használt audio klippre értendő.
A sample-t többféleképpen rendszerezhetjük. Érdemes a klasszikus hangminta gyártók úgynevezett sample packjait megnézni.

Mi az audio mintavételezési frekvencia vagy sample rate?

Példával élve a 48 kHz az 48,000 hangminta (sample) per másodperc. Az emberi hallás alapvetően 20-20,000 Hz közötti tartományban van. Ebből kiindulva a legtöbb hangminta vételező program vagy eszköz 44.1 kHz (CD minőség), 48 kHz, 88.2 Khz vagy 96 kHz -en mintavételeznek. Minél nagyobb a sample rate, annál jobb minőségű sample lesz belőle. Ez több szempontból is előnyös, mivel több lehetőségünk van modulálni az adott hangot. Főleg warpolásnál (ütemreigazítás). Akkor lehet előnyős a magas sample rate amikor megváltoztatjuk a bpm-et a dalban. Ilyenkor kevésbé sérül a sample. Érdemes kipróbálni a főleg a repitch és complex pro warpolás módokat. Manapság rengeteg zene készül szinte kizárólag hangmintákkal.

Mik a jó hangminta ismérvei?

 • Nem youtuberól konvertált.
 • Magas mintavételezésű, legalább 44.1 khz ajánlott a 48 khz-es hangmintákat keresni.
 • Semmiképp ne használjunk mp3, vagy bármilyen más tömörítő által létrehozott hangmintát.

Érdemes hangszer csoportokra bontani a samplepackokat. Ezek lehetnek:

 • Drums (dobok)
 • Vocals (vokál)
 • Bass shots (basszus hangok)
 • Synths Shots (szintetizátor hangok)
 • Downsweepers
 • Uplifters
 • Fills (kiállások)
 • Melody Loops (melódia loopok)
 • Construction klips (Előre megírt 1 perces dalok minden hangmintával)
 • Percussion (perka hangszerek)


[/av_textblock]

[av_promobox button=’yes’ label=’Érdekel’ link=’manually,https://bit.ly/sbevzen’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ label_display=” icon_select=’yes’ icon=’ue801′ font=’entypo-fontello’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ av_uid=’av-23ifmf’ admin_preview_bg=”]
Tetszett a poszt érdekel a zeneszerkesztés? Akkor jelentkezz iskolánkba!
[/av_promobox]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-21vpfb’]

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj extra kedvezményeket kurzusainkból.


[/av_textblock]

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kapj extra kedvezményeinkből!

Megosztás:

További bejegyzések