Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Future bass alapok Volume Shaper

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-3m8tjx’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
Ebben a videóban René bemutatja future bass számok alapját szolgáló Volume Shaper effekteket, mint pl az LFO toolt.

Mi is az a Future bass?

Future bass egy alfaja az Elektornikus tánc zenének (EDM), aminek jellemzője, karakterisztikája a kevésbé intenzív droppok, pulzáló szintetizátor hangszínek, egzotikus perka hangok, és alkalom adtán a fúvós hangszerek. A stílus feltalálói: Flume, Lido és Cashmere cat. Viszont a stílust olyan nevek futtaták fel, mint Louis The Child, Marshmello és Mura Masa a 2010-es évek közepén. A Future bass 2016-ban élte virágkorát. Napjainkban is igen népszerű, iskolánkban is számos diák választotta ezt a fajta zenei stílust.

Future bass jellemzői

A hangformák gyakran modulálva vannak automatizációkkal vagy az úgynevezett LFO low-frequency oszcilációk  álltal. Ezek jelemzően a cutoff frekvencia mozgatását hívatottak megvalósítani a filterek, vagy magyarosan szűrők álltal. Jellemzően High Pass vagy Low Pass filtereket használnak. A hangerő ilyesfajta mozgatása is jellemző a stílusra, és ezálltal az úgynevezett wobbly effekt létrehozása. Ezen felül folyamtosan emelkedő riserek jellemzőek a drop elött fehér zajjal karöltve. Az arpeggio, leadek, és akkordok is jellemzőek a Future Bass stílusra, és sok vocal chopot is használnak, valamint a vocoder is egy közkedvelt eszköze ennek a zenei stílusnak. Tört ütemes zenei stílus, ezért külön figyelmet kell a ritmusokra fordítani.


[/av_textblock]

[av_promobox button=’yes’ label=’További információ’ link=’manually,https://bit.ly/bevzene’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ label_display=” icon_select=’yes’ icon=’ue801′ font=’entypo-fontello’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ av_uid=’av-1x4ob1′ admin_preview_bg=”]
Tetszett a poszt érdekel a zeneszerkesztés? Akkor gyere el bemutató napunkra!
[/av_promobox]

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-1za9il’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj egyedi kedvezményeket!

BEVEZETÉS A MODERN ZENESZERZÉS VILÁGÁBA

Nem tudod felmérni, érdemes-e egyáltalán belevágnod és ha igen, akkor ehhez mire lenne szükséged?

Gyere el alapozó képzésünkre! Ismerkedj meg tanárainkkal!

Érdekel a zeneszerkesztés, a zeneszerzés?

Bemutatjuk képzéseinket!

Nem ismered a szoftvereket?

Végigjárjuk a zeneírás teljes folyamatát! Bemutatjuk zenei képzéseink!

A képzés árát később – ha eljössz további képzésekre – beszámítjuk azok árába.

Biztosítunk neked egyedi hangmintákat, amivel elkezdheted az otthoni zeneszerkesztést.

[/av_textblock]

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Kapj extra kedvezményeinkből!

Megosztás:

További bejegyzések