Multiband sidechain kompresszió

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-lhht6zvf’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]

Mi is az a multiband kompresszió?

A Multiband kompresszió több frekvenciaspektrumra bontja a meglévő frekvenciatartományt, így minden egyes tartomány egyedileg kompresszálható. Ez a gyakorlatban úgy valósul meg, hogy például a mélytartománynak lehet hosszabb attack fázisa így a lábdob (bassdrum, kick) nagyobbat üt, míg a rövidebb attack time a többi tartományon rövidebb, így például a gitárok sokkal stabilabban helyezkednek el a mixben. Használva a multiband kompresszió lehetőségeit sokkal jobban lehet kompresszálni egy adott zenét vagy szignált, mert a különböző zenei elemekre, különböző kompresszálást tudunk használni. Felvételnél különösen igaz, hogy jobb minőségű hanganyagot tudunk általa felvenni.

A legtöbb multiband kompresszor 3-4 különböző tartománnyal rendelkezik. Mivel a frekvenciaátfedések, vagyis az úgy nevezett crossover frekvenciák állíthatóak, ezért nagyon nem mindegy hogy állítjuk be ezeket. A végső hangzás kialakításához feltétlenül ki kell tapasztalnunk, hogy az egyes frekvenciatartományok hogyan viselkednek. Lehetőségünk van kiszólózni az egyes tartományokat, így könnyebben kiválaszthatjuk a problémás frekvenciákat, és pontosabb kompressziót tudunk létrehozni. Érdemes játszogatni az attack és release paraméterekkel így elérve a kívánt hatást.


[/av_textblock]

[av_promobox button=’yes’ label=’Jelentkezek’ icon_select=’yes’ icon=’ue801′ font=’entypo-fontello’ label_display=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ gradient_color_direction=’vertical’ gradient_color_1=’#000000′ gradient_color_2=’#ffffff’ gradient_color_3=” border_promo=” border_promo_width=” border_promo_width_sync=’true’ border_promo_color=” border_radius_promo=” border_radius_promo_sync=’true’ box_shadow_promo=” box_shadow_promo_style=’0px,0px,0px,0px’ box_shadow_promo_color=” link=’manually,https://sonicschool.hu/mixing-masteing-kepzes/’ link_target=” hover_opacity=” sonar_promo_effect=” sonar_promo_color=” sonar_promo_duration=’1′ sonar_promo_scale=” sonar_promo_opac=’0.5′ id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-27569v’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
Tetszett a poszt érdekel a lekeverés? Akkor jelentkezz iskolánkba!
[/av_promobox]

[av_textblock textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=” sc_version=’1.0′]

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj extra kedvezényket kurzusainkból!

[/av_textblock]

Megosztás:

További bejegyzések