Ebben a videóban René bemutatja future bass számok alapját szolgáló Volume Shaper effekteket, mint pl az LFO toolt.

Mi is az a Future bass?

Future bass egy alfaja az Elektornikus tánc zenének (EDM), aminek jellemzője, karakterisztikája a kevésbé intenzív droppok pulzáló szintetizátor hangszínek egzotikus perka hangok és alkalom adtán a fúvós hangszerek.  A Stílus feltalálói Flume, Lido és Cashmere cat. Viszont a stílust olyan nevek futtaták fel, mint Louis the Child, Marshmello és Mura Masa 2010-es évek közepén. A Future bass 2016-ban élte virág korát. Napjainkban is igen népszerű, iskolánkban is számos diák választotta ezt a fajta zenei stílust.

Future bass jellemzői

A hangformák gyakran modulálva vannak automatizációkkal vagy az úgynevezett LFO low-frequency oszcilációk  álltal Ezek jelemzően a cutoff frekvencia mozgatását hívatottak megvalósítani a filterek vagy magyarosan szűrők álltal. Jellemzően High Pass vagy Low pass filtereket használnak. A hangerő ilyesfajta mozgatása is jellemző a stílusra ezálltal az úgy nevezett wobbly effekt létrehozása. Ezen felül folyamtosan emelkedő riserek jellemzőek a drop elött fehér zajjal karöltve. Az arpeggio leadek és akkordok is jellemzőek a Future Bass stílusra és sok vocal chopot is használnak, valamint a vocoder is egy közkedvelt eszköze ennek a zenei stílusnak.  Tört ütemes zenei stílus ezért külön figyelmet kell a ritmusokra fordítani.

Tetszett a poszt érdekel a zeneszerkesztés? Akkor gyere el bemutató napunkra!

 

Iratkozz fel hírlevelünkre és kapj egyedi kedvezményeket!

 

BEVEZETÉS A MODERN ZENESZERZÉS VILÁGÁBA

Nem tudod felmérni, érdemes-e egyáltalán belevágnod és ha igen, akkor ehhez mire lenne szükséged?

Gyere el alapozó képzésünkre! Ismerkedj meg tanárainkkal!

Érdekel a zeneszerkesztés, a zeneszerzés?

Bemutatjuk képzéseinket!

Nem ismered a szoftvereket?

Végigjárjuk a zeneírás teljes folyamatát! Bemutatjuk zenei képzéseink!

A képzés árát  később – ha eljössz további képzésekre – beszámítjuk azok árába.

Biztosítunk neked egyedi hangmintákat, amivel elkezdheted az otthoni zeneszerkesztést.