Amikor az első DJ kontroller vásárlásáról van szó 2023-ban, a kezdők számára a fő ár a 300 és 500 dollár közötti ár, amelyekről már ebben a cikkünkben is írtunk. Ezen a szinten gyakorlatilag mindent megkapunk, amire szükségünk van ahhoz, hogy megtanuljunk DJ-zni. Amint áttérünk az 500 és 1000 dollár közötti ársávba, amelyre ez az cikk is koncentrál, a belépőszint legfelső kategóriájából átlépünk a professzionális területre. El kell azonban mondani, hogy ez egy kicsit szükebb kategória. Itt jóval kevesebb a választék annál, mint amit 1000 dollár felett kaphatunk.
Összességében itt már inkább a „profi” szintért fizetünk többet, mert ezeket az eszközöket már akár nyilvános fellépésekre is használhatjuk (bár egyesek alkalmasabbak erre a feladatra, mint mások, ahogyan ezt látni is fogjuk). Nézzük tehát, hogy melyik is a legjobb DJ kontroller 2023-ban!
Néhány szó a szoftverről
1. Pioneer DJ DDJ-FLX6

Az itt szereplő kontrollerek közül ez a legolcsóbb. Ez valójában egy nagy méretű DDJ 400-as, négycsatornás mixerrel. Legnagyobb előnye (a 4 csatorna mellett) a nagyszerű (és a cikkben szereplő kontrollerek közül a legnagyobb méretű) jog, és a profi Pioneer pultokhoz hasonló elrendezés, valamint, hogy az olcsóbb Serato-s vezérlőkkel ellentétben, ehhez jár a Serato DJ Pro. Ezenkívül helyet kapott benne egy ,,Merge FX” gomb is, amiről megoszlanak a vélemények…
Hiányosságai azonban sajnos bőven akadnak. Nincs AUX bemenet, és a legtöbb ,,Pro” kimenetet sem taljuk meg rajta. A pad-ek az árához képest nem túl jók, mikrofon bemenetből pedig csak egy van, amihez ráadásul nincs EQ.
Tehát összességében, bár nagyobb, mint a legtöbb kontroller ebben a kategóriában, a profi funkciók többsége hiányzik belőle. Az otthoni szórakozáshoz, élő közvetítéshez és a kis DJ-zésekhez az FLX6 jól működik. De profi használatra sajnos nem alkalmas.
Ár: 659 USD (kb.: 230 000 Ft)
2. Traktor Kontrol S4 Mk3
Ez egy nagyszerű vezérlő Traktor felhasználók számára (megfelelő méretű, két egyedi motoros tárcsával). Négy csatornája is van, amelyek mindegyike külső bemeneteket fogadhat (ebből kettő lehet phono). Kicsi, ugyanakkor hasznos képernyőkkel rendelkezik mind a két deck-hez, valamint jó pad-ekkel, hosszú tempo fader-ekkel, és teljes vezérléssel a Traktor FX felett, plusz különösen erős a „Mixer FX”, amely testreszabható. Négy FX plusz filter közül választhatunk bármelyik csatornához, ami minden csatornán különböző lehet.
Ár: 999 USD (kb.: 350 000 Ft)
[/av_textblock]
[av_promobox button=’yes’ label=’Kattintson rám’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ box_color=” box_custom_font=’#ffffff’ box_custom_bg=’#444444′ box_custom_border=’#333333′ label_display=” link=’manually,https://sonicschool.hu/dj-tanfolyam/’ link_target=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-2t211o’ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
Ha kipróbálnád a kontrolered!
[/av_promobox]
[av_textblock fold_type=” fold_height=” fold_more=’Olvass tovább’ fold_less=’Read less’ fold_text_style=” fold_btn_align=” textblock_styling_align=” textblock_styling=” textblock_styling_gap=” textblock_styling_mobile=” size=” av-desktop-font-size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” fold_overlay_color=” fold_text_color=” fold_btn_color=’theme-color’ fold_btn_bg_color=” fold_btn_font_color=” size-btn-text=” av-desktop-font-size-btn-text=” av-medium-font-size-btn-text=” av-small-font-size-btn-text=” av-mini-font-size-btn-text=” fold_timer=” z_index_fold=” id=” custom_class=” template_class=” av_uid=’av-lik7fil2′ sc_version=’1.0′ admin_preview_bg=”]
3. Pioneer DJ DDJ-800
Alapvetően ez a Pioneer DDJ-1000-nek (minden idők egyik legsikeresebb DJ-vezérlőjének) levágott változata. A DDJ-800 azért más, mert négy helyett csak két csatornája van. Ha azonban csak két csatornára van szükségünk, akkor alapvetően ugyanazt az eszközt kapjuk, csak kisebb, hordozhatóbb formátumban.
Ez, a profi Pioneer pultokhoz hasonló elrendezést, a klubkeverőkéhez nagyon hasonló teljes hardveres effekteket, valamint nagyszerű jog-okat és pitch fader-eket jelent (bár kicsit kisebb, mint a DDJ-1000-nél). A jog-ok megfelelő, mechanikus feszültségszabályozókkal rendelkeznek, ellentétben az összes többi vezérlővel ebben az árkategóriában.
Két külső forrást lehet rá csatlakoztatni, amelyek közvetlenül a keverőn mennek keresztül. Ez lehet „Line”, vagy „Phono”, bár ez a funkció egy kicsit kevésbé hasznos, ha maga a keverő csak kétcsatornás. Két mikrofonbemenete van, amelyek saját szintszabályzókkal rendelkeznek (de megosztanak egy kétsávos EQ-t), és egy szimmetrikus master kimenetet kapunk az aszimmetrikus master és booth kimenetek mellett.
Remek választás a Rekordbox-hoz. Egyetlen hátránya az, hogy ,,nagyobbik testvére” a DDJ-1000 nem sokkal drágább, így érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy inkább egy olyat szerzünk be.
Ár: 839 USD (kb.: 300 000 Ft)
4. Roland DJ-707M

Egy szerény, közepes méretű kontroller Serato felhasználók számára. Kis jog-okkal és egyszerű felépítéssel rendelkezik. Ez az eszköz első pillantásra nem tűnik nagy számnak, mégis tele van olyan funkciókkal, amelyeket a profi DJ-k felbecsülhetetlen értékűnek találnak.
Ár: 999 USD (kb.: 350 000 Ft)
Végezetül…
Éppen ezért, amíg nem vagyunk biztosak abban mit is szeretnénk, addig azt javasoljuk, hogy kezdjünk egy 300-500 dolláros kontrollerrel, és ne ezek közül az egyikkel. Ha az ember már egy ideig használt ilyen vezérlőt, csak akkor tudja meg, hogy mely funkciók érik meg a plusz pénzt, amikor eljött a frissítés ideje.
Forrás: wwwdigitaldjtips.com
Szerző: Kopi
[/av_textblock]